Saç Ekimi Sonrası Yıkama

Operasyondan 3 gün sonra saçlar yıkanmaya başlanmalıdır ve 15 gün süresince aksatılmadan günde bir kez ılık suyla yıkanmalıdır. Böylece 12. günün sonunda kabuklar genelde dökülmüş olacaktır.

Klinik tarafından verilen özel bir solüsyon operasyon sonrası 3. gün itibariyle ekim alanına gün içerisinde 2-3 kez sıkılıp alanın nemli kalmasını sağlanacak. Solüsyonu, bitene kadar kullanabilirsiniz.

İlk Hafta ve İkinci Hafta

losyon-uygulamasi

1. Adım

Losyon Uygulaması

Yumuşatıcı losyon cilt hücrelerinin yenilenmesini arttırır, cildi nemlendirir ve kabukları yumuşatır.
Donör Alan ve Alıcı Alan: Losyon hem nakledilen hem de donör bölgelere uygulanacaktır. Her iki alani da 7-8 damla losyonla hafifçe dokunarak kaplayın. 1 saat bekleyin ve saç yıkama sırasında durulayın. Herhangi bir hasarı önlemek için losyonu, nakledilen greftlerle aynı yönde uygulayın. Donör bölgesi için daha fazla losyon kullanabileceğinizi unutmayın.
sampuan-uygulamasi

2. Adım

Şampuan Uygulaması

Özel tıbbi şampuan kabukları çıkarmak ve iyileşme sürece yardımcı olmak için kullanılır. Losyonu sürdükten 45 dakika sonra, açıklandığı gibi yıkamaya başlayabilirsiniz.

Sağlanan tıbbi şampuanı kullanarak elleriniz arasında köpük oluşturun ve sürtünme veya güçlü hareketler olmadan nazikçe donör ve alıcı bölgenizi köpürtün Durulamadan önce 2-3 dakika bekletin.
durulama

3. Adım

Durulama

Başınızı basınçlı sıcak su ile yıkamayın; ılık su kullanın. Bir kase kullanarak kafanıza biraz su dökün ( duşu kullanmayın ). Şampuanı iyice durulamak önemlidir.
kurutma

4. Adım

Kurutma

Saçınızı kurutmak için havlu kullanmayın. Bir saç kurutma makinesini soğuk hava modunda ve kafanızdan makul bir mesafede kullanmalısınız.

İlk Hafta ve İkinci Hafta

Hala bazı kabuklarınız varsa, lütfen nakledilen alana 12-15 damla losyon sürün ve 2 saat kadar bırakın. Daha sonra, sağladığımız şampuanla yıkayın ve kabuklardan kurtulmak için hafif bir masaj yapın. Kabuklar yok olana kadar bunu her gün yapın. Kabuklar yok olduğunda, losyonu kullanmayı bırakabilirsiniz, ancak geri kalanı için saçınızı her gün şampuanımızla veya başka bir şampuanla bir ay yıkama bitinceye kadar yıkamak gerekir.

Operasyondan 1 ay sonra riskli aşamayı geçtiniz; normal hayatınıza geri dönebilir, havlu kullanabilirsiniz. Bir hatırlatıcı: Lütfen iki hafta için yıkama talimatlarını izledikten sonra, farklı açılardan başınızın fotoğraflarını bize gönderin.