bck

Gün

/
1. Gün
2. Gün
3. Gün
4. Gün

Manuel Fue Saç Ekimi

Manuel FUE saç ekimi, saç kaybına karşı etkili bir çözüm olarak kabul edilen bir tekniktir. Bu teknikte, saç ekimi cerrahı tarafından donör bölgeden tek tek greftler çıkarılır ve istenilen alanlara yerleştirilir. Bu teknikte, greftler parmaklar yardımıyla tek tek seçilerek alınır. Manuel FUE saç ekimi, FUT yöntemine alternatif olarak geliştirilmiştir.

FUT yöntemi, donör bölgeden kesilen bir parça deri greftleri içermekte ve bu parça deri yerine yerleştirilmektedir. Bu yöntemde, donör bölgesinde boydan boya yatay olarak kesilen dikiş izi bırakır. Manuel FUE saç ekimi ise, donör bölgesinden greftleri çıkarırken dikiş izi bırakmadığı için çok daha estetiktir.

manuel-fue-1
manuel-fue-2

Manuel FUE saç ekimi, saç kaybına karşı etkili bir çözüm olarak kabul edilir ancak yavaş olması nedeniyle belirli greft sayılarının üstüne çıkılamaz ve tekrarlayan seanslar yapmak gerekebilir. Bu yüzden, geniş bölgeler için tekrarlayan seanslar yapılması, hastalara yüksek maliyet olarak geri dönebilir. Ancak, yavaş olmasına rağmen greftlerin en az zarar görerek çıkarılması nedeniyle en iyi teknik olarak kabul edilir.

Manuel FUE saç ekimi, kişinin saçlarının gür veya seyrek olmasının özgüven düzeyini etkileyebilir. Ayrıca, sağlıklı bir saç, günümüzde cinsiyet arasında cazibeli ve güçlü görünmenin bir yolu haline gelmiştir. Bu nedenle, saç kaybı son yıllarda, özgüven yitirilmesine ve ruhsal sorunlara neden olabilmektedir. Manuel FUE saç ekimi, saç kaybına karşı etkili bir çözüm olarak kabul edilir ve son dönemde teknolojinin gelişmesi ile daha da ilerlemiştir.

Online Konsültasyon

Daha fazla bilgi için formu doldurunuz.