bck

Gün

/
1. Gün
2. Gün
3. Gün
4. Gün

Mega Saç Ekimi

Mega seans, saç ekimi işleminde kullanılan bir terimdir ve geniş bir dökülme alanını kapatabilmek için tek seans sırasında 4000-4500 greft veya daha fazlasının uygulandığı bir yöntemdir. Bu yöntem, mümkün olan en az seansla daha fazla alanın kapatılmasını isteyenler veya geniş bir dökülme alanına sahip olanlar için tercih edilir.

Yüksek greft sayıları uygulamak, daha fazla sayıda yardımcı elemana ve süreye ihtiyaç duyduğundan birçok merkez tarafından tercih edilmez. Ancak, teknolojik gelişmeler ve kullanılan metotların değişmesi sayesinde, daha yüksek greft sayılarına ulaşılabilmesi mümkündür.

mega-ekim-1
mega-ekim-2

Mega seans seansları, foliküler ünitelerin çok ince hazırlanması ve açılan kanalların küçük olması sayesinde daha sık, doğal ve kısa sürede istenilen sonuçlara ulaşılmasını sağlar. Ayrıca, tek seansda en fazla greft sayısını uygulamak, en az seans sayısı ile en yoğun sonucu elde etmek için kullanılır.

Bu yöntemde verici alanı maksimum kullanarak gereksiz yere fazla seans yaptırmaktan kurtulunur ve aynı miktar greft sayısını elde etmek için iki yerine tek seans uygulayarak saç köklerinin olası bir kayba uğrama ihtimali azaltılır. İki yerine bir, üç yerine iki seansla da istenilen sonuca ulaşmak mümkündür.

Mega seans işlemi, yüksek greft sayısı uygulanması nedeniyle ilk aşamada daha pahalı gibi görünse de diğer uygulamalara göre daha ekonomiktir. İşlemi iki kez yaptırmak, bir kez uygulatmaktan daha maliyetlidir.

Sonuç olarak, Mega seans saç ekimi yöntemi, tek seansda daha yoğun bir sonuç elde etmek isteyenler için tercih edilen bir yöntemdir. Küçük kanallar ve ince hazırlanan foliküler üniteler sayesinde daha sık, doğal ve kısa sürede istenilen sonuca ulaşılabilmektedir.

Online Konsültasyon

Daha fazla bilgi için formu doldurunuz.