bck

Gün

/
1. Gün
2. Gün
3. Gün
4. Gün

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, Geçmişten günümüze saç, hem erkekler bununla beraber hanımefendiler için mühim bir faktör olmuştur. Saçların seyrek veya gür oluşuna nazaran bireyin özgüven seviyesi de azalmakta veya artmaktadır.

Ayrıca sıhhatli bir saç, günümüzde, karşı cinse karşı cazibeli ve kuvvetli görünmenin de bir yolu haline gelmiştir. Bu yüzden saç kaybı, bilhassa son yıllarda, özgüven yitirilmesine ve ruhsal birtakım sıkıntılara da sebebiyet vermektedir. Saç ekimi tutarları hakkındaki bilgi için hemen bizimle iletişi geçin.
sac-ekimi-planlama-1

Alopesi, yani saç dökülmesinin birden fazla sebebi olabileceği gibi saç ekim İstanbul ile tedavisi gerçekleştirilebilecek formu androgenetik alopesi olarak adlandırılmaktadır. Son dönemde tekniklerin ve hızla gelişen teknolojinin de gelişmesi ile beraber mikro cerrahi aletlerle doğala en yakın saç ekim neticeleri alınabilmektedir.

sac-ekimi-1

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

En kolay anlamda saç ekimi; ense bölgesinde yer edinen donör bölgesinden toplanan saçların seyrelmiş ya da saçsız kalmış yerlere aktarma edilmesidir. Saç ekim doktorları ve teknisyenleri tarafınca operasyon odasında gerçekleştirilen, ortalama 6 ila 8 saat arasında devam eden bir operasyondur.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim işleminiz başarıya ulaşmış bir halde gerçekleşti. Şimdi sıra saç ektirme sonrası dikkat etmeniz gerekenlere geldi. Saç ekim işleminden sonrasında ekilen saçların bölgeye uyum sağlaması ve tam olarak uzaması için tam olarak 12-18 aya ihtiyacınız olacak.

Özellikle ilk 3 ay, sonuç hakkında pek fazla bir şey göremeyeceğiniz, aksine ekilen saçların da döküleceği bir sabır süreci benzer biçimde geçecektir. Bu esnada herhâlde hastalara da birtakım sorumluluklar düşmektedir.

Başarılı bir ekim sürecinin yüzde ellisi ekim dönemi iken öteki yarısı ise başarı göstermiş bir operasyon sonrası süreçtir. Olabildiğince azca sigara içmek, organik ve faydalı mamuller tüketmek, kimyasal içerikli şampuanlar kullanmamak, saç kaybı tedavisini destekleyici vitaminler ve besleyici bakım ürünleri kullanmak saçlarınızın güçlenmesine ve kaliteli olarak uzamasına imkan sağlayacaktır.

Unutmayalım ki saç ekim sonuçlarında yaşanan memnuniyetsizliklerin büyük bir bölümü başarıya ulaşmış bir ekim sonrası iyi bakılmayan saç köklerinin büyümemesinden kaynaklanmaktadır. Tüm güzel duyu operasyonlarda olduğu gibi, operasyon sonrası bakım en iyi neticeleri almanız için oldukça önemlidir.

Estenivo Clinic operasyonunuzun hemen peşinden tarafınıza bu süreçler ile alakalı bir eğitim sunumu gerçekleştirip tarafınıza yardımcı olmaktadır. Ayrıca paketiniz içerisinde yer edinen operasyon sonrası bakım çantasının içerisinde bulunan kitapçıkta da konu ile alakalı detaylı bilgiye ulaşmanız mümkündür.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Tüm hazırlıklarınız tamam, operasyon gününüz geldi ve saatinde klinikte oldunuz. Peki ya hazırlık süreciniz? Gerçekten kendinizi operasyon sürecine hazırladınız mı? Aşağıdaki mevzulara dikkat etmenizi öneririz.
  • Lütfen kafanıza takılan bütün soruları sorduğunuza ve net cevaplar aldığınıza güvenilir olunuz.
  • 7 gün ilkin sigarayı ve asprini; 3 gün önce kafein, yeşil çayı ve alkolü bırakınız.
  • Operasyon gününüze karar verirken en azından sonraki 3 gün dinlenebileceğiniz bir döneme muadil getiriniz.
  • Operasyona geleceğiniz gün iyi bir kahvaltı yaptığınıza emin olunuz. Eğer operasyonunuz öğleden sonrasında ise hafif bir menü tercih ediniz
  • Mutlaka önden düğmeli bir gömlek ya da fermuarlı bir sweatshirt giyiniz. Boğazlı kazak, kafanızdan geçirerek giymek zorunda kalacağınız giysiler tercih etmeyiniz. Bu, şaç köklerinizin zarar görmesine niçin olabilir.
  • Mutlaka size belirtilen saatte klinikte olunuz.

Peki şimdi sizi neler bekliyor?

3 aşamadan oluşan bu süreci “Saç Ekim Temel Aşamaları” başlığı altında topladık.

Ön hazırlık Aşaması: Klinik kapısından girmeniz ile lokal anestezi işlemine başlama aşamasına gelene kadar olan süreçleri ön hazırlık aşaması olarak adlandırabiliriz. Sırası ile aşağıdaki adımlar uygulanmaktadır.

Kan Testi: Sürecin ile adımı olan kan testi hastanın operasyon olmasına engel bir hastalığı olup olmadığını saptamak için gerçekleştirilen adımdır. Kan alımı işlemi maksimum 1 dakika sürecek olup, kan testi sonucunuz da; siz de doktorlarımızın sizler için hazırlamış olduğu süreç bilgilendirme sunumunu dinlerken çoktan çıkmış olacaktır. Sunumun ardından kan testi sonucunuzu öğrenerek, sürece etkileyecek bir mani olmaması halinde işleminize kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Greft Kalitesi ve Süreç Bilgilendirme Sunumu: Türkiye’de ancak Estenivo Clinic doktorları tarafınca gerçekleştirilmekte olan bu sunum, siz hastalarımızı bu sürece hem psikolojik olarak hazırlarken hem de tarafınıza ekim süreçleri ve greft kalitesinin başarı oranlarını ne biçimde etkilediği ile alakalı detaylı bilgiler verilerek süreç ile ilgili gerçekçi beklentilerde olmanız sağlanmaktadır. Gerek reklamlar gerekse internet ortamında hastalara sunulan doğruyu yansıtmayan sonuçlar ve yanlış yönlendiren pazarlama amaçlı bilgiler yüzünden hastalarda oluşması muhtemel yanılgı ve beklentilerin de böylelikle ortadan kalkması amaçlanmaktadır.

Saç Ekim Planlanlaması: Sizden görevli olacak doktorunuz ile gerçekleştireceğiniz bu toplantıda; öncelikle tarafınızın beklentileri dinlenecektir. Daha sonra talebinize istinaden bu beklentinin teknik malumat doğrultusunda gerçekleştirilip gerçekleştirilemeyeceğine veya ne kadarının gerçekleştirilebileceğine dair uygulanabilecek diğer alternatifler size doktorunuz tarafınca hem sözlü ifade edilecek bununla birlikte çizimlerle siz kıymetli hastalarımıza sunulacaktır. Hasta ve doktorun buluşacağı ortak payda saç ekim istanbul tasarımınızın son hali olacaktır. Tasarımınız gerçekleştikten sonrasında kararlaştırılan alım sayısına istinaden, bu saçların bölgelere dağılım şekli belirlenecektir. Ardından saç traşınız gerçekleştirilerek tarafınız lokal anestezi işlemine hazır hale getirilmektedir. Bu esnada kıyafetleriniz odanızda bulunan, tamamen size özel tahsis edilen dolaplara yerleştirilirken, tarafınıza hasta önlüğü giydirilir.

Lokal Anestezi İşlemi: Türkiye operasyonları lokal anestezi işlemi ile gerçekleştirilmektedir. Hasta operasyon süresi boyunca uyanıktır. Bölgesel hissizlik yaratan lokal anestezi işlemine başlarken ancak ilk birkaç enjeksiyonda ufak bir yanma hissiyatı yaşanma ihtimali varken, geri kalan işlem esnasında hasta hiçbir ley hissetmemektedir. Lokal anestezinin tesir etme süresi her hastada farklılık göstermekle beraber, yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir.

Saç Ektirme Operasyonu: Saç Ekim operasyonu 3 ana fazdan oluşmaktadır.

Alım İşlemi: Geçmiş dönemlerde Manuel Punch FUE Yöntemi ile manuel halde toplanan greftler değişen teknolojinin ilerlemesi ile beraber yerini Mikromotor FUE Yöntemi ile alıma bırakmıştır. Çok daha gelişmiş ve yeni bir metot olan Mikro Motor FUE yöntemi ile alım, ilk faz olan alım işleminin çok daha fazla greftin tek bir seansta ve süratle alınmasını sağlamaktadır. Alımı meydana gelen greftler, pen-set ismi verilen medikal bir alet yardımıyla toplanarak ekime hazır hale getirilmek suretiyle köklerde bulunan saç miktarına nazaran gruplara ayrılarak dizilir ve dokuların dışarıda beklediği süre boyunca canlı kalabilmesi için koruyucu sıvı içinde bekletilir.

Kanal İşlemi: Saç ekimde mühim faz kanal açma işlemidir. Saç ektirmenizin doğallığını etkileyecek fazlaca önemli bir faktördür. Alım aşamasında toplanan greft sayısı, açılacak kanal sayısını da belirlemektedir. Kanal açma işlemine geçmeden önce hastanın ağrı hissetmemesi adına alıcı bölgeye de lokal anestezi işlemi uygulanmaktadır. Açılacak kanalların açısı ve derinliği sonucunuzun doğallığını doğrudan etkilecek bir faktör olduğu için konusunda uzman hekimler tarafınca gerçekleştirilmesi büyük önem taşımaktadır. 1 yıl sonra alacağınız sonucun doğallığı direkt bu faz ile alakalıdır. Estenivo Clinic doktorlarının sektörel tecrübesi alacağınız organik sonuçların garantisi olacaktır.

Ekim İşlemi: İlk ve ikinci fazın tamamlanmasından sonra üçüncü ve son faz olan ekim işlemine başlanacaktır. Ekim işlemi hastada bulunan kök sayısına bağlı olarak artabileceği şeklinde, hastanın genel durumu, kanamasının azlığı veya fazlalığına bağlı olarak farklılık gösterebilir. Saç kökleri kanallara özenle yerleştirildikten sonra operasyon işlemi tamamlanmaktadır.

Online Konsültasyon

Daha fazla bilgi için formu doldurunuz.