İnfüzyon Tedavisi

İnfüzyon tedavisi, saç köklerinin ihtiyaç duyduğu vitaminler yönünden zengin geoxyn buharı ile saçların nemlendirilmesi, saç köklerinin beslenme kalitesinin artırılması işlemidir.

Tedavinin ana amacı, köklerin beslenme kalitesini artırmaktır. Operasyon içinde uygulanabileceği gibi sonrasında saç tellerini nemlendirmek ve vitamin desteği sağlamak adına seanslar şeklinde uygulanabilir.Temelde iki farklı şekilde uygulanır;
  • İnfüzyon tedavisi,
  • Greft infüzyon ünitesi
İnfüzyon tedavisi genellikle saç ekim operasyonu yaptıran kişiler tarafından, operasyonun başarısını maksimize etmek için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Var olan saç kökleri geoxyn buharı ile nemlendirilir. Geoxyn buharı içinde bulunan vitaminler sayesinde saç köklerinin beslenme kalitesi artırılır.

Greft infüzyon ünitesi kullanılarak yapılan tedavi şekli ise, saç ekim operasyonu sırasında uygulanır. Donör alandan alınan saç kökleri transfer edilinceye dek dışarıda bekler. Geçmiş yıllarda bu bekleme izotonik sıvılar içinde yapılırken, bu uygulama gelişen teknoloji ve deneyimlerle yerini patenti yalnızca ESTENİVO’ya ait greft infüzyon ünitesine bırakmıştır. Donör bölgeden alınan saç köklerinin bu bekleme sırasında var olan kalitelerini korumak ve artırmak için greft infüzyon üniteleri kullanılır. Geoxyn sıvısı greft infüzyon ünitesinde buhar formuna çevrilir ve içerisine yerleştirilen saç köklerini transfer edilinceye dek beslerken aynı zamanda saç ekim operasyonu devam eder.
infuzyon
infuzyon-2

İnfüzyon Destekli Saç Ekimi

Saç ekimi, geçmiş yıllarda estetik kaygılar, bilgi eksikliği/kirliliği, yeterli teknoloji/deneyim olmaması nedeni ile tercih edilmezken günümüzde gelişen teknoloji ile estetik açıdan daha iyi hissetmek için kadın ve erkekler tarafından güvenle tercih edilmektedir. Sürekli olarak gelişen saç ekim uygulamalarından biriside patenti yalnızca ESTENİVO’ya ait infüzyon tekniğidir. İnfüzyon tekniği ile saç kökleri korunmakta ve operasyonun sonucu maksimize edilmektedir. Saç ekimi işleminin kullanılan tekniğe göre değişmekle beraber 3 ana aşaması vardır;

  • Köklerin toplanması,
  • Saç köklerinin yerleştirileceği yerlerin hazırlanması,
  • Hazırlanan yerlere saç köklerinin yerleştirilmesi.
Zaman geçtikçe donör alandan toplanan saç köklerinin kalitesinde, vücuttaki beslenme sisteminden ayrılmaları sebebi ile düşüş gözlemlenir. Bu durum, bir kişinin arka arkaya öğün atladığında halsizlik hissetmesi şeklinde örneklendirilebilir. Saç köklerinde bir problem olmamasına karşın enerji kaynağı olmadığı için verimliliği düşer. Operasyonun başarısına doğrudan etki eden bu durum ESTENİVO ar-ge ekibi tarafından geliştirilen greft infüzyon üniteleri sayesinde bu problemi tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Online Konsültasyon

Daha fazla bilgi için formu doldurunuz.